Бөгелмәлеләрне “Җир сәгате” акциясенә кушылырга чакыралар

2020 елның 27 марты, җомга

Ел саен Бөтендөнья кыргый табигать фонды (WWF) инициативасы белән Татарстан Республикасы Экология һәм табигый ресурслар министрлыгы республика территориясендә төрле дәүләт халкының ресурсларны саклау проблемаларын хәл итүдә теләктәшлеген белдерә торган «Җир сәгате» халыкара акциясе үткәрә.

Шуңа бәйле рәвештә Министрлык оешмаларга һәм предприятиеләргә әлеге акцияне үткәрүне хупларга һәм 2020 елның 28 мартында, шимбә көнне, 1 сәгатькә (20 сәгать 30 минуттан, 21 сәгать 30 минутка кадәр) архитектура-декоратив яктыртуны һәм административ биналарны дежур яктыртуны сүндерергә, шулай ук гражданнарның тормыш иминлеген тәэмин итүгә бәйле булмаган башка объектларны һәм электр корылмаларын сүндерергә тәкъдим итә.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: