Линар Закиров Россия Авыр атлетика федерациясе президенты белән очрашуда катнашты

2021 елның 15 июле, пәнҗешәмбе

ТР Спорт министрлыгында Россия Авыр атлетика федерациясе президенты Максим Агапитов белән эшлекле очрашу узды.

Киңәшмә эшендә ТР Спорт министры Владимир Леонов, Бөгелмә муниципаль районы башлыгы, Татарстанның авыр атлетика федерациясе президенты Линар Закиров, Россиянең Авыр атлетика федерациясе президенты Максим Агапитов, шулай ук ведомство буйсынуындагы учреждение җитәкчеләре катнашты.

«Без республикада авыр атлетиканы актив үстерәбез. Татарстанның 10 спорт мәктәбендә авыр атлетика белән шөгыльләнү өчен бүлекләр ачылды, аларда 600 дән артык кеше шөгыльләнә», - диде ТР Спорт министры Владимир Леонов.

Республиканың шөгыльләнүчеләр арасында 16 спортчысы яшь буенча  авыр атлетика буенча Россиянең спорт җыелма командаларына керә. Спортның бу төрен үстерү белән ТР Авыр атлетика федерациясе шөгыльләнә.

Очрашу ахырында җитәкчеләр Татарстан Республикасында авыр атлетиканы үстерү турында Татарстан Республикасы спорт министрлыгы һәм Россия Авыр атлетика федерациясе арасында килешүгә кул куйдылар, дип хәбәр итә Татарстан Республикасы спорт министрлыгы матбугат хезмәте.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: