Бөгелмә тәртип сакчылары 2021 ел башыннан алып, эшкә йомгак ясадылар

2021 елның 12 июле, дүшәмбе

Бүген Бөгелмә мэриясендә Россия Эчке эшләр министрлыгының Бөгелмә районы буенча бүлегенең 2021 елның беренче яртыеллыгындагы оператив-хезмәт эшчәнлегенә йомгак ясау буенча киңәшмә узды.

Киңәшмәдә муниципаль район башлыгы Линар Закиров, Россия Эчке эшләр министрлыгының бүлек җитәкчесе Айнур Камалов, Бөгелмә прокуроры Артем Кривоносов һәм тикшерү бүлеге җитәкчесе Артур Һидирян катнашты. Район башлыгы мондый чараларның мөһимлеген билгеләп үтте, чөнки аларда фикер алышына торган проблемалар һәм бурычлар тар тармак кысаларыннан чыга.

Россия Эчке эшләр министрлыгының Бөгелмә районы буенча бүлегенең төп эш нәтиҗәләрен бүлек башлыгы Айнур Камалов тәкъдим итте.

"Гомумән алганда, бүлек куелган бурычларны үти алды. Эчке эшләр бүлегенең барлык бүлекчәләре катнашында 40 массакүләм чара үткәргәндә җәмәгать тәртибе тәэмин ителгән. Җәмәгать тәртибен күпләп бозу очракларына юл куелмады", - дип билгеләп үтте Айнур Камалов.

Беренче яртыеллык нәтиҗәләре буенча гомуми җинаятьчелек 0,3 процентка арткан. Сәламәтлеккә авыр зыян китерү белән җинаятьләрнең кимүе күзәтелә. Әмма, милек җинаятьләре, кибетләрдән, банк счетларыннан һәм мошенниклык очракларының артуы теркәлгән. Талаулар саны кимегән. 389 җинаять кылган 336 кешегә карата, 82се – авыр һәм аеруча авыр җинаять кылган затларга карата җинаять эше тикшерелде һәм судка җибәрелде. Кибетләрдән урлаулар 66,7 процентка арткан. IT-технологияләр кулланып 187 җинаять теркәлгән. Наркотикларның законсыз әйләнеше белән бәйле 69 җинаять кылынган. 958 грамм наркотик матдә хуҗасыннан алынган. Икътисад линиясе буенча 22 җинаять ачыкланган, шуларның 16сы – коррупцион юнәлештәге.

Бүлек җитәкчесе аерым игътибар таләп итә торган юнәлешләрне билгеләде. "Тулаем алганда, Россия Эчке эшләр министрлыгының Бөгелмә районы буенча бүлеге барлык куелган бурычларны хәл итә ала", - дип нәтиҗә ясады Айнур Камалов.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: