Бөгелмә мэры Линар Закиров хәтер мемориалларына чәчәкләр салды

2021 елның 9 мае, якшәмбе

Бүген, 9 май көнне, Бөгелмә муниципаль районы башлыгы, Бөгелмә мэры Линар Закиров шәһәр мемориалларына чәчәкләр салды. Тантана Кызыл Армия сугышчылары һәм командирлары һәйкәле янында, Бөгелмә эвакогоспиталендә - Кызыл Армия урамындагы Мәдәният һәм ял паркында булды. 352нче Оршан укчылар дивизиясе стеласы янында тере чәчәкләр барлыкка килде. Шулай ук Линар Закиров «Мәңгелек дан» мемориалына һәм «Геройлар Аллеясы»на чәчәкләр салды.

Хөрмәтле кунаклар – Татарстан Республикасының Яшьләр эшләре буенча министры Дамир Фәттахов, генерал-полковник, Бөгелмәнең Мактаулы гражданины, Оборона министрлыгының баш инспекторы Вячеслав Мелешко белән бергә, Линар Закиров фронтта гомерләре өзелгән һәм тылда – заводларда һәм басуда җиңүне якынайткан батырларны искә алды. Район башлыгы хәзерге көндә тыныч күк астында яшәү хокукы биргән Бөгелмә җиренең улларына һәм кызларына хөрмәт белдерде.

Исегезгә төшерәбез, Бөгелмәдән фронтка 15 мең солдат китте, аларның һәр өченчесе яу кырларыннан әйләнеп кайтмады. Бөгелмә - тугыз Советлар Союзы Герое ватаны.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: