Эшлекле дүшәмбе: COVID-19, илкүләм проектларны тормышка ашыру, үзмәшгульләр өчен белем бирү программасы

2020 елның 17 ноябре, сишәмбе

Бөгелмә муниципаль районы башлыгы шәһәр һәм район активы белән «Эшлекле дүшәмбе» киңәшмәсендә катнашты. Узган атнага йомгак ясалды һәм агымдагы елга планнар билгеләнде.

COVID-19 турында

Татарстан Республикасында яңа коронавирус авыруы белән авыручыларның гомуми саны 9180 кеше тәшкил итә. Сентябрь аенда-721, октябрь аенда-1187, ноябрьнең ике атнасында 763 очрак теркәлгән.

Бөгелмә госпиталендә бүген 51 кеше дәвалана, 551 кеше амбулаториядә дәвалана. ОРВИның 638 очрагы теркәлгән. COVID авыруының 4 очрагы - бөгелмәлеләр арасында бер атна эчендә. 35 меңнән артык кешегә гриппка каршы вакцина ясатылган.

Милли проектлар турында

Татарстан бу елның 10 аенда милли проектларны гамәлгә ашыруга бүлеп бирелгән акчаларның 70% ын үзләштерде. Быел республикада милли проектларны гамәлгә ашыру өчен 31,6 млрд. сум каралган, шул исәптән федераль бюджеттан — 23,1 млрд.сум. Моннан тыш, республика бюджетыннан илкүләм проектларны тормышка ашыру өчен өстәмә рәвештә 4,7 млрд.сум бүлеп бирелгән.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: