Россиякүләм гражданнарны кабул итү көнендә бөгелмәлеләрне кичке 8 кадәр кабул иттеләр

2019 елның 13 декабре, җомга

Көн дәвамында, 12.00 сәгатьтән 20.00 сәгатькә кадәр, Бөгелмә муниципаль районы халкы район башлыгына һәм аның урынбасарларына, авыл җирлекләре башлыкларына шәхси сораулар буенча мөрәҗәгать итә алды.

12 декабрьдә, РФ Конституциясе көнендә, бөтен ил буйлап гражданнарны гомумроссия кабул итү көне узды. Бөгелмә мэриясендә беренче килүчеләр өчен ишекләр төш вакытында ачылды. Бөгелмә муниципаль районы башлыгы Линара Закирова 15.00 сәгатьтә кабул итә башлады.

Кабул итүгә язылу шулай оештырылган ки, язылучы һәр кеше билгеле бер вакытка килде. Бу көтүләрдән һәм чиратлардан качарга мөмкинлек бирде.

Көн дәвамында кешеләр төрле мәсьәләләр буенча мөрәҗәгать итте: бу җир кишәрлекләрен бирү, социаль ярдәм чаралары буенча аңлатмалар, төзекләндерү, транспорт эше буенча тәкъдимнәр.

"Эшләрнең реаль торышын урында аңлатырга тырышабыз, барлык мөрәҗәгатьләргә җаваплар биреләчәк, ниндидер сорауларга җавапларны монда табабыз, ниндидер сораулар җентекләп эшләүне таләп итә", - дип билгеләде Линар Закиров.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: