Бөгелмәнең алтын фонды: шәһәр мэры БДИ буенча 100 балл җыйган чыгарылыш сыйныф укучылары белән очрашты

2019 елның 19 августы, дүшәмбе

Бөгелмә муниципаль районы башлыгы Линар Закировның чыгарылыш сыйныф укучылары белән очрашуы узды. Очрашу барышында балалар шәһәр башлыгы белән аралаша, үзләрен кызыксындырган сорауларны бирә алдылар.

«Мин һәрвакыт безнең чыгарылыш сыйныф укучылары белән шәхсән очрашырга тырышам, — диде шәһәр мэры. — Һәр тапкыр зур горурлык хисләре кичерәм. Сезнең ярдәм белән безнең шәһәрнең мәгариф системасы соңгы еллар дәвамында Татарстан Республикасында иң яхшысы дип таныла».

Линар Закиров, барлык чыгарылыш сыйныф укучылары да профессиональ педагоглардан башка уңышка ирешә алмас иде, дип өстәде. Ата-аналарга да җылы сүзләр әйтелде: гаиләдәге атмосферадан, өлкәннәр ярдәменнән башка мондый югары нәтиҗәләргә ирешү авыр.

- Медалистлар һәм йөз балл җыючылар-Бөгелмә районы һәм Татарстанның алтын фонды, - дип ассызыклады Линар Закиров.

2019 елда 411 чыгарылыш сыйныф укучысы урта белем турында аттестат алды. 9 унберенче сыйныф укучысы Бердәм дәүләт имтиханын тапшыру нәтиҗәләре буенча 100 балл җыйды. 101 кеше Укудагы аерым уңышлары өчен медальгә лаек булды. Бу сан республика буенча уртача күрсәткечкә караганда ике тапкыр күбрәк.

Дмитрий Ибраһимов-2 нче лицейны тәмамлаган. Математика буенча 100 балл җыйдым. Мәктәп укучыларының математика буенча (2017, 2018, 2019 еллар) Бөтенроссия олимпиадасының муниципаль этапларында җиңүче. нефть һәм газ РДУГА укырга керә.И.М. Губкина «Автоматика һәм исәпләү техникасы»юнәлеше буенча.

Полина Мурзакаева аерым фәннәрне тирәнтен өйрәнүле 3 нче урта гомуми белем бирү мәктәбен кызыл диплом белән тәмамлады. Рус теленнән югары балл алдым. 2018 ел «Авангард» Халыкара физика-математика олимпиадасында лауреат булды, 2019 елда физика һәм математика буенча «зур фән киләчәге» Идел буе төбәкара олимпиадасында 2 һәм 3 дәрәҗә диплом белән бүләкләнде. Полина инде ул МДТУга кертелгән."Ракеталар һәм ракета-космик комплексларны проектлау һәм эксплуатацияләү»юнәлеше буенча.

Медаль иясе, аерым фәннәрне тирәнтен өйрәнүле 6 нчы мәктәп укучысы Данила Умеренков шулай ук рус теленнән 100 балл җыйды. Мәскәү дәүләт университетына физик факультетка укырга керә. 2018 елда мәктәп укучыларының математика һәм физика буенча Бөтенроссия олимпиадасының мәктәп этабы призеры булды.

Аерым фәннәрне тирәнтен өйрәнүле 6 нчы мәктәптән Анастасия Тищенко шулай ук медаль белән бүләкләнде. Рус теленнән 100 балл алдым. Аны «гамәли математика»юнәлеше буенча Мисс Мәскәү фәнни-тикшеренү техник университетына сайлаганнар.

6 нчы мәктәпнең чыгарылыш сыйныф укучысы Луиза Кашапова рус теленнән 100 баллга БДИ язган. 2018 елда «Умники и умницы» V Республика уены финалында катнашкан; 2019 елда – әдәбият һәм инглиз теле буенча Бөтенроссия олимпиадасының региональ этабы призеры; КФУның «Инглиз теле» фәне буенча Төбәкара олимпиадасы призеры (II дәрәҗә Диплом). Укуны Санкт-Петербург дәүләт университетында " Лингвистика»юнәлеше буенча дәвам итәчәк.

Казан дәүләт университетында 7-нче номерлы гимназияне тәмамлаган Тамерлан Лотфоллахи белем алачак. Егет медаль белән бүләкләнде, физика буенча 100 балл җыйды. Тамерлан 2017 елда «Казан ачык талантлар университеты» фәнни ярышлары чемпионаты призеры булды, ә 2018 елда – Ярослав Гашек исемендәге «Яшь филолог» мәктәп укучыларының республика фәнни-җитештерү берләшмәсе призеры.

6нчы мәктәптән Андрей Киреев исемендәге Мәскәү дәүләт техник университетына укырга керә. Һәм башкалар катнашты. Физика буенча БДИ буенча 100 балл җыйдым. 2018 ел-физика буенча Бөтенроссия мәктәп укучылары олимпиадасының муниципаль этабы призеры; 2019 ел – 2019 елда-1919 елда МФТИНЫҢ 58 нче күчмә Физика-математика олимпиадасы җиңүчесе, «Укудагы аерым уңышлары өчен»РФ медале иясе.

"Сезнең казанышларыгыз бер яктан шәһәрнең мәгариф учреждениеләрендә бирелә торган әзерлек дәрәҗәсен күрсәтә. Икенче яктан – максатчанлык һәм үҗәтлек күрсәтәләр. Киләчәктә дә сез үз хезмәтегез һәм белемегез белән шәһәрегезне үстерерсез дип ышанасы килә», - дип ассызыклады Линар Закиров.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: