Баш мие штурмы һәм идеяләр генерациясе: хакимият, бизнес һәм күзәтчелек органнары вәкилләре эшлекле климатны яхшырту буенча план эшлиләр

2019 елның 29 мае, чәршәмбе

ТР Бизнес-омбудсмены Тимур Нагуманов үз командасы белән Бөгелмәдә булды. Визитның максаты – җирле эшкуарлар, күзәтчелек ведомстволары һәм хакимият катнашында идеяләр турында фикер алышу һәм генерацияләү форматында стратегик сессия үткәрү. Бөгелмә бизнес-җәмәгатьчелеге вәкилләренә проблемаларны үзләренә формалаштырырга һәм аларны хәл итү вариантларын тәкъдим итәргә тәкъдим иттеләр.

Фикер алышуларда эшмәкәрләр белән бергә Бөгелмә муниципаль районы башлыгы Линар Закиров та катнашты. Аның белән бергә аның командасы әгъзалары да: аппарат җитәкчесе Артур Гершиков, район башкарма комитеты җитәкчесе Гадел Галиуллин, Башкарма комитет җитәкчесенең инфраструктура үсеше буенча урынбасары Вахит Гарәфетдинов, Башкарма комитет җитәкчесенең икътисади үсеш мәсьәләләре буенча урынбасары Морад Булгаков, Җир һәм милек мөнәсәбәтләре палатасы җитәкчесе Марат Хисмәтуллин.

Бөгелмә мэры Линар Закиров бүгенге сессиянең эш нәтиҗәләре бизнес-бергәлек тарафыннан куелган проблемаларны һәм бурычларны хәл итүгә ярдәм итәчәгенә ышаныч белдерде.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: