июль, 2018 ел
дүшәмбе

1 июль көнне иртәдән кичкә кадәр Бөгелмәдә спорт һәм уен мәйданчыклары эшләде. Шулай итеп, бөгелмәлеләр Яшьләр көнен зурлап билгеләп үтте.

"Яшел фитнес" проекты катнашучылары Кызыл Армия урамы буенча урнашкан Мәдәният һәм ял паркында тренировка үткәрделәр.

Шәһәрне үстерү өчен берничә ысул бар: яңа объектлар төзү, яисә шәһәр территориясендә булган урыннарны җәмәгатьчелек киңлекләренә әйләндерү. Икенче вариант очсызрак та, халык өчен кызыклырак та, дип исәпли Бөгелмә шәһәренең баш архитекторы Марсель Каюмов.

Халык белән элемтәдә булу яхшы нәтиҗә бирә. Монда әлбәттә бөгелмәлеләрнең «Халык контроле» сайтын актив куллануы зур йогынты ясый. Бу сайт – ике як өчен дә зур табыш.

Үзәк сулыкның яр буенда урнашкан Лекторийда Бөгелмә муниципаль районы башлыгы, шәһәр мэры Линар Закировның яшьләр белән очрашуы узды.

Минималь хезмәт хакы күләменә (МРОТ) килгәндә, бюджеттан тыш оешмаларда эшләүчеләр өчен ул 2018 елның 1 маеннан 11 163 сум тәшкил итә.

Ярты елны нинди нәтиҗиләр белән төгәлләдек 2018 елның яртысы узып та китте. Шул уңайдан хакимият йортында йомгаклау киңәшмәсе узды. Ул Бөгелмә муниципаль районы башлыгы, шәһәр мэры Линар Закиров җитәкчелегендә үтте. Киңәшмә барышында яртыеллык эшкә йомгак ясадылар һәм иң актуаль проблемаларга тукталдылар.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: