декабрь, 2017 ел

Предприятие "Роснефть" ААҖ өчен җиһазлар җитештерүгә тендер откан.

Кулланучылар хокукларын яклау һәм кеше иминлеге өлкәсендә күзәтчелек федераль хезмәтенең Татарстан буенча идарәсе балаларның яңа ел товарлары: тәм-том, өс һәм аяк киеме, уенчыклар куркынычсызлыгы буенча кайнар линия ачты.

“Эшлекле дүшәмбе” киңәшмәсендә район башлыгы Л. Закиров барлык җитәкчеләргә мөрәҗәгать итте.

Хезмәт Законнарын бозу очраклары күзәтелгәндә, район халкы Бөгелмә районы башкарма комитетында эшләүче «кайнар линия»гә – 4-38-65 (эчке 165) телефоны аша шылтырата ала.

Ел саен 1 декабрь - Бөтендөнья СПИДка каршы көрәш көне уздырыла.

Үзәк балалар китапханәсендә "Табигать язмышында - безнең язмыш" эсселар бәйгесенең җиңүчеләрен, призерларын һәм катнашучыларын бүләкләү тантанасы үтте. Бәйге  "Бөгелмә урман хуҗалыгы" белән берлектә оештырылган иде.

28 ноябрьдән 4 декабрьгә кадәр «ВИЧ/СПИД тукта»: Бөтенроссия акциясе үтә. Ул 1 декабрь - Бөтендөнья СПИД белән көрәш көненә багышлана.

Бөгелмә районының авыл мәчетләрендә Ислам нигезләре, гарәп графикасы, Изге Коръән сүрәләрен уку буенча дәресләр үтә. Алар Бөгелмә мөхтәсибәте тарафыннан оештырылган.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: