«Мәдәният остасы»: Бөгелмә туган якны өйрәнү музее методисты

2020 елның 27 марты, җомга

Мәдәният хезмәткәрләре көнен бәйрәм итү уңаеннан, «Мәдәни-агарту эше үзәге» МБУ «Мәдәният осталары» проектын башлап җибәрә. Көн саен «Bugulma.tatar.ru» рәсми порталында без өлкәнең күренекле вәкилләре турында бастырачакбыз.

«Бөгелмә туган якны өйрәнү музее» МБУК музей-мәгариф эшчәнлеге буенча методисты Гөлчәчәк Арслан кызы Гарипова Бөгелмә шәһәрендә туган. 2003 елдан бирле Бөгелмә туган якны өйрәнү музеенда эшли, музей-белем бирү эшчәнлеге өлкәсендә зур эш алып бара, мәдәният һәм музей эшен үстерүнең федераль, республика, район милли программаларын эшләүдә һәм гамәлгә ашыруда катнаша. Казан Федераль Университетында алган педагог-психолог белеме аңа эштә дә, тормышта да ярдәм итә.

Хәзерге вакытта туган якны өйрәнү музееның музей-белем бирү эшчәнлеге буенча методисты булып эшли. Авторлары Г.А. Гарипова булган проектлар ярдәмендә туган якны өйрәнү музее ике тапкыр - 2011 һәм 2014 елларда иҗат коллективларына ярдәм итү өчен Татарстан Республикасы Хөкүмәте грантына ия булды.

Улын өйләндерергә һәм оныклар тәрбияләргә хыяллана, ә үзенең һөнәри эшчәнлегендә - музейга килүчеләргә кызыклы булган яңа иҗади проектларда катнашырга хыяллана.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: