5 ел эчендә Бөгелмә муниципаль районында 538 социаль әһәмияткә ия объект капиталь ремонтланган һәм төзелгән

2020 елның 20 гыйнвары, дүшәмбе

2019 елда Бөгелмә муниципаль районы буенча федераль һәм республика программаларын гамәлгә ашыру. Бу темага доклад белән «Эшлекле дүшәмбе» киңәшмәсендә Бөгелмә мэриясендә инфраструктур үсеш буенча Башкарма комитет җитәкчесе урынбасары Вахит Гарәфетдинов чыгыш ясады. Чыгыш ясаучының игътибары төзелеш тармагында хезмәтне саклау һәм куркынычсызлык техникасы мәсьәләләрен карауга юнәлтелде. Аның сүзләренчә, 2019 елда эшләр башкарганда шактый бәхетсезлек очракларын булдырмый кала алганнар.

Барлыгы 5 ел эчендә - 2015 елдан 2019 елга кадәр - Бөгелмә муниципаль районы тарафыннан 5,7 миллиард сум үзләштерелгән һәм капиталь ремонтланган, 538 социаль әһәмияткә ия объект төзелгән.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: