Хезмәт хокуклары өлкәсендә эш: Бөгелмә районында хезмәт хокукларын бозуларны профилактикалау буенча семинар узды

2019 елның 6 декабре, җомга

Россия Федерациясе Хезмәт кодексының 352 статьясында каралган хезмәт хокукларын яклау ысулларына карамастан, гражданнарның хезмәт хокукларын бозуларын профилактикалау турында онытырга ярамый. Мондый профилактик эшнең бер ысулы - хокукый агарту эше.

Бүген Бөгелмәдә семинар форматында хезмәт хокуклары өлкәсендә хокукый агарту чарасы оештырылды, анда Бөгелмә, Баулы һәм Ютазы районнары эш бирүчеләренең 120 вәкиле җыелды.

Татарстан Республикасында Кеше хокуклары буенча вәкаләтле вәкил аппараты, архив эше буенча Дәүләт комитеты һәм Дәүләт хезмәт инспекциясе хезмәткәрләре тарафыннан хезмәт законнарының иң проблемалы мәсьәләләре буенча лекцияләр укылды.

Семинардан соң катнашучылар шулай ук хезмәт инспекциясен, электрон хезмәт кенәгәләрен һәм башка мәсьәләләрне планлы тикшерүләргә кагылышлы мәсьәләләр белән дә мөрәҗәгать иттеләр. Әлеге форматтагы чаралар үткәрү декабрьдә һәм 2020 елда дәвам итәчәк, дип хәбәр ителә http://upch.tatarstan.ru сайтында.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: