Аналог тапшыруларын 14 октябрьдә сүндерәчәкләр

2019 елның 11 октябре, җомга

Татарстанда 14 октябрь көнне  аналог эфир телетапшыруы өзеләчәк. Цифрлы телевидениегә тоташу һәм телетапшыруларны хәзер үк югары сыйфатта карау өчен, алдан ук җиһазлар сатып алырга чакырабыз!

Әгәр телевизор экранында федераль канал янында «А» хәрефе торса, димәк, сез аналог телевидениесен карыйсыз һәм сезгә телевизорны цифрлы сигнал кабул итүгә әзерләргә кирәк.

• Заманча телевизорлар өчен (2012 елдан соң чыгарылган) бары тик антенна гына кирәк булачак.
  • Иске модель телевизорлар өчен өстәмә рәвештә цифрлы приставка кирәк – аны теләсә кайсы кибеттә электроника яки почта бүлегендә сатып алырга мөмкин.
  • Республиканың һәр районында һәм шәһәрендә цифрлы ТВ көйләүдә ярдәм итә ала торган махсус өйрәтелгән волонтерлар бар. Консультацияне шулай ук 8-800-222-87-16 кайнар линия номеры буенча да алырга була.
Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: