Бөгелмә районында урып-җыю алдынгыларын бүләкләделәр

2019 елның 6 сентябре, җомга

Бөгелмә муниципаль районы башлыгы урып-җыюда алдынгы комбайнчыларга бүләкләр тапшырды. Эш сәфәре барышында Линар Закиров районның берничә хуҗалыгында булды, урып-җыю кампаниясенең барышы белән танышты һәм алдынгыларны бүләкләде.

«Һава шартлары начар булуга карамастан, эш нәтиҗәләре масштаблы, без графиктан калышмыйбыз. Һава торышы яхшы чакта механизаторлар игенне урып-җыялар. Быел да Бөгелмә яхшы нәтиҗәләр күрсәтер дип ышанам», - диде Линар Закиров.

Дмитрий Апольков 18 яшеннән авылда эшли. 10 ел эчендә яхшы тәҗрибә тупладым һәм бүген ул иң яхшы комбайнчылар арасында. «Северная нива» ОООсында эшли. Аның сүзләренә караганда, урып-җыю вакытында аграрийларның ял көннәре булмый – барысы да таңнан алып төнгә кадәр эшлиләр.

Район башлыгы исеменнән 21 комбайнчы акчалата премиягә лаек булды. Алар «Северная Нива Татарстан», "М. Җәлил исемендәге», «Рассвет», «Подгорный» ҖЧҖдә эшлиләр. Иң зур күрсәткеч – 1920 тонна - «Рассвет» ҖЧҖтән Алексей Малаховта.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: