Татарстанда иң яхшы яшьләр проектларын сайлап алу башланды

2019 елның 14 марты, пәнҗешәмбе

"Безнең Татарстан " форумына заявка кампаниясе ачылды. Тугыз форум мәйданчыгы буенча экспертлар финалда дәүләт ярдәме алачак идеяләр һәм проектлар сайлап алачак.

Агымдагы елның февралендә "Безнең Татарстан" Республика яшьләр форумының яңа сезоны старт алды. Сигез еллык тарихы булган Форум 14-30 яшьлек республика яшьләренең яңа проектларын тәкъдир итү өчен тагын бер мәйданчык булачак. Нәтиҗәләр буенча җиңүчеләр бөтенроссия яшьләр форумнарында катнаша алачак.

Форумның 9 сезонында оештыру комитетының яңартылган 9 мәйданчык тәкъдим итүе символик мәгънәгә ия:

1. Инновацияләр территориясе
  2. Архитектура территориясе
  3. Мәдәният һәм сәнгать территориясе
  4. Эшмәкәрлек территориясе
  5. Игелек территориясе
  6. Ситуацион үзәкләрнең элементлар территориясе
  7. Спорт территориясе
  8. Кече ватан территориясе
  9. Гражданлык җәмгыяте территориясе

Мәйданчыкларның остазлары-республиканың сәяси эшлеклеләре, Татарстанның эре компанияләре вәкилләре һәм мәдәният, сәнгать һәм спорт өлкәләрендә күренекле шәхесләр. Алар арасында, гадәттәгечә, форумда Россия дәүләт һәм спорт эшлеклесе, VI һәм VII чакырылыш Дәүләт Думасы депутаты Марат Бариев, «Юл хәрәкәте иминлеге» ДБУ директоры Рифкать Миңнеханов һәм Россия җырчысы, Татарстанның атказанган артисты Эльмира Кәлимуллина катнаша.

Форум Татарстан Республикасы Яшьләр эшләре министрлыгы тарафыннан гамәлгә ашырыла һәм 3 этаптан тора: заявка кампаниясе, республика министрлыклары һәм ведомстволары базасында көндезге этап һәм чакырылган спикерлар белән белем бирү программасын үз эченә алган иң яхшы проектларның финал күргәзмәсе. Форум тарихында 8143 проект тәкъдим ителгән, анда 134 проект уңышлы тормышка ашырылган. Форум нәтиҗәсендә 64 проект федераль грант конкурсларында җиңү яулады.

«Безнең Татарстан» форумы - ул үз проекты турында сөйләү генә түгел, ә экспертлар фикеренчә, яңа файдалы билгеләр аркасында аның җитди экспертизасын алу өчен дә менә дигән мөмкинлек. Бу үз идеяләрен үстерү өчен бик зур мәйданчык. Проектны эксперт ярдәме белән без үз идеяләребезне халыкара дәрәҗәдә үстерүне дәвам итә алдык», – дип бүлеште Ксения Башлай, РМФ 2018 җиңүчесе.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: